Otwarte Kadzie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Kuchnia

Wina niemieckie

Dla kogo są wina niemieckie? Pośród produktów od naszych zachodnich sąsiadów znajdziemy zarówno te bardziej przeciętne i budżetowe, jak i te, które przeznaczone są dla największych koneserów. I choć wina droższe trafiają zazwyczaj na ograniczony rynek oraz są trudniej dostępne w porównaniu do win tańszych, to trzeba przyznać, że to właśnie dzięki tej kategorii o winach niemieckich zaczęło mówić się więcej.

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie wybranego wina, warto upewnić się, że o danym winie wiemy wystarczająco wiele. Przykładowo o winach niemieckich krąży sporo stereotypów, jednak większość z nich jest po prostu fałszywa. Dobre wino niemieckie nie należy do najtańszych, przy czym jest warte swojej ceny. Taki napój najlepiej sprawdzi się jako prezent na urodziny lub święta. Jeśli zależy nam na bardziej budżetowym trunku, wystarczy, że udamy się do jednego z pobliskich marketów. Obecnie wino niemieckie staje się w Polsce coraz popularniejsze, co przekłada się na jego łatwą dostępność. Oczywiście mowa tutaj o winach w przedziale od dwudziestu do pięćdziesięciu złotych.

Jednym z kultowych win produkowanych przez Niemców jest Riesling. To jedna z najstarszych odmian, która występuje nie tylko w Niemczech. Do krajów słynących z dobrego Rieslinga można z pewnością zaliczyć: Francję, Austrię, Republikę Południowej Afryki, Australię oraz wybrane stany w USA. Kolejną zaletą Rieslinga jest jego wszechstronność. Wino tego typu nadaje się zarówno do tych bardziej wytwornych i szykownych dań, jak i do ich prostszych, codziennych odmian. Bez względu na przeznaczenie, warto mieć przynajmniej jedno wino niemieckie w swojej kolekcji.