Otwarte Kadzie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

agencja SEM

Kontekstowa reklama: Wyzwanie dla biznesu online

Wciąż zastanawiasz się, jak trafić ze swoim przekazem reklamowym do wyznaczonej grupy odbiorców? Mamy dla Ciebie rozwiązanie, którym jest kontekstowa reklama. Za jej sprawą możesz nie tylko dotrzeć do potencjalnego klienta, lecz także poprawić lojalność wśród stałych nabywców Twojej oferty, jak i wpłynąć korzystnie na współczynniki konwersji swojej strony. 

 

Poznaj podstawowe informacje, dotyczące tego, czym jest kontekstowa reklama i jakie ma przełożenie dla wdrażanych przez Ciebie aktywności. Sprawdź, dlaczego warto rozpocząć planowanie strategii kontekstowej reklamy. 

Teoria kluczem do zrozumienia reklamy kontekstowej 

Kontekstowa reklama polega na tym, że jest wyświetlana użytkownikowi na podstawie treści, które internauta przegląda. Odbywa się to za pomocą oprogramowania do reklamy kontekstowej. Różni się ono od sieci reklamowej, ponieważ umożliwia reklamodawcom wyświetlanie reklam w określonej i docelowej lokalizacji, a nie tylko w ogólnej sieci. Za jej sprawą, reklamodawcom udaje się kierować reklamy do określonej grupy demograficznej, do której chcą dotrzeć. To kierowanie może odbywać się za pomocą wielu różnych czynników, takich jak lokalizacja, zainteresowanie użytkowników, pora dnia czy koszyk na zakupy. 

Przekonaj się sam – rezultaty kontekstowej reklamy 

Nie sposób pominąć korzyści, które wynikają z działań, wchodzących w skład pojęcia określanego jako kontekstowa reklama. Do zbioru profitów zaliczamy:

  • niższy koszt dla reklamodawców, 
  • większe opcje kierowania dla konsumentów, 
  • więcej opcji kierowania na wiele platform dla reklamodawców, 
  • lepszy pomiar odbiorców,
  •  udoskonalone dane na różnych urządzeniach. 

Pojawiają się również wady, których jest stosunkowo mniej, jak np. chaos reklamy, spowodowany większą ilością opcji kierowania z platformy, a większa ilość danych do zarządzania może prowadzić do większych kosztów administracyjnych. Podsumowując, kontekstowa reklama to technika zarządzania ryzykiem, która może obniżyć koszty, zwiększyć opcje kierowania i poprawić pomiar oglądalności. Reklamodawcy powinni rozważyć reklamę kontekstową jako nowe narzędzie marketingowe przeciwko ryzyku, które są gotowi podjąć. 

Bądź skuteczny: 4 wskazówki, które warto wziąć pod uwagę 

Zależy nam na tym, żebyś przedstawioną przez nas teorię, wdrożył w praktykę. Podpowiadamy, czym kierować się opracowując strategię kontekstowej reklamy. 

Po pierwsze: Kontekst przede wszystkim (kierowanie geograficzne odgrywa rolę drugoplanową). 

Po drugie: Kieruj przekazy reklamowe dopasowanie do Twojej grupy odbiorców. 

Po trzecie: Dopasuj język komunikacji do Twojego targetu. 

Po czwarte: Miej otwarty umysł i głowę pełną pomysł. 

Po ostatnie…kieruj się podejściem zdroworozsądkowym. Stwórz spójną strategię kampanii reklamowej i ciesz się pierwszymi rezultatami.