Otwarte Kadzie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Lifestyle

Wybór jeździka dla dziecka

Gdy kupujemy jeździk dla dzieci, to musimy wszystko bardzo dobrze przemyśleć. Podczas podejmowania decyzji wziąć należy pod uwagę kilka ważnych kryteriów. Na samym początku musimy się zapoznać ze wszelkimi zaleceniami producenta. Do tego upewnijmy się, jakie jest obciążenie maksymalne pojazdu oraz dla dzieci, w którym wieku jest dany jeździk przeznaczony. Później sprawdźmy, czy jeździk dla dzieci nie ma za bardzo szerokiego siedziska. Jeśli byłby za szeroki, to mielibyśmy do czynienia z wpływem negatywnym na nóżki, jak i stopy naszego dziecka. Warto także, aby jeździk wyposażony był w ochronną barierkę, którą będziemy mogli zdemontować, gdy mały kierowca nieco podrośnie.

Na nieco dłuższych spacerach ważne będą podnóżki. Możemy je chować, czy też wysuwać. Dzięki temu rodzice nie będą musieli nieść picia, bluzy, przekąsek, czy też zabawek. Schowek jest mile widziany. Dziecko nam te wszystkie rzeczy zmieści w swoim pojeździe. Ważne są także koła. Koła, które są plastikowe, są na pewno lżejsze oraz odporne na przebicia. Jednak koła gumowe zapewnią lepszą amortyzację, są o wiele cichsze w użytkowaniu, co ma bardzo duże znaczenie, gdy jeździk używany będzie w domu.

Poza tym koła gumowe nie rysują paneli. Świetnym pomysłem jest zakup modelu z zabezpieczeniami dodatkowymi. Przy wyborze jeździka nie zapomnijmy, o co po niektórych dodatkach? Mowa o lusterkach, klaksonie, prędkościomierzy oraz przyciskach i sygnałach świetlnych. Z dodatkami nie powinniśmy na pewno przesadzać. Gdy jest ich zbyt wiele, to nasze dziecko nie wie kompletnie czym się zająć. Jest to nie do końca efekt, który chcieliśmy osiągnąć.