Gdy nasz telefon brzęczy, po prostu go odbieramy. Jednak czasami nie wiemy, czy możemy to spokojnie uczynić, ponieważ obcy nam jest numer, który pokazuje się na ekranie. Zwykle pragniemy odkryć posiadacza nieznanego numeru, dlatego odbieramy komórkę, a wtedy rozmowa nierzadko się urywa. Da się jednak w inny sposób poznać dzwoniącego rozmówcę. Jak to zrobimy?

Od razu zrezygnujmy z przeglądania książek z numerami, bo te pisma już od dawna nie wypełniają najważniejszych zadań. Dobrze zrobimy, gdy podłączymy się do sieci i z nią dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni znajdziemy dziś specjalne portale internetowe, jakie interesują się wyłącznie numerami – odkrywają je, oznaczają i piszą, do jakiej osoby one mogą należeć. Zajrzyjmy koniecznie na tego typu witrynę i następnie wklepmy do jej rubryki numer telefonu, który ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy wiadomość zwrotną mieszczącą dane odnośnie danego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu portale są aktualizowane nie tylko przez ich właścicieli, ale również przez normalnych internautów. To oni oceniają numery telefonów, piszą, do kogo one należą i ustalają, czy są one bezpieczne. My również możemy publikować wiadomości o nietypowych właścicielach numerów, aby w pewnym sensie uprościć życie innym osobom. Na pewno warto tak działać właśnie w Internecie.

Jeśli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie odnaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto jest właścicielem takiego numeru, dlatego powinniśmy tylko skorzystać z takich witryn. Czyńmy to za każdym razem, gdy zaczniemy się zastanawiać, czy powinniśmy bez obaw odebrać swój telefon. Lepiej w końcu zawsze być ostrożnym.