Otwarte Kadzie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Dom

Kocyk do wózka

Kocyk do wózka jest tym elementem wyprawki dla noworodka, w który warto się zaopatrzyć. W końcu spacery z dzieckiem w wózku to praktycznie stały punkt w harmonogramie każdego dnia w pierwszym roku życia dziecka.

Wybierając się z dzieckiem na spacer należy zwrócić uwagę na to, żeby dziecko było podczas spaceru ubrane adekwatnie do panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. O ile latem nie ma z tym żadnego problemu i dziecko należy ubrać analogicznie jak samych siebie, to w przypadku chłodniejszej aury na zewnątrz należy pamiętać, że dziecko powinno być ubrane nieco cieplej niż my sami. Wynika to przede wszystkim z faktu, że my się rozgrzewamy podczas spaceru, bo się ruszamy. Dziecko natomiast z reguły leży lub siedzi nieruchomo w wózku przez co nie ma tej możliwości.

Specjaliści twierdzą, że w przypadku niesprzyjającej aury na dworze dziecko w wózku powinno mieć jedną ubioru więcej niż my sami. Oznacza to, że jeśli my jesteśmy ubrani w bluzy i długie spodnie to dziecko powinno dodatkowo mieć kurtkę lub być czymś przykryte. W takiej sytuacji kocyk do wózka jest idealnym rozwiązaniem. Przede wszystkim jest to znacznie wygodnie dla dziecka niż kolejna warstwa odzieży na sobie, a dodatkowo w przypadku ocieplenia się dużo łatwiej będzie odkryć śpiące dziecko niż zdejmować mu kurtkę. Gdy pogoda zmieni się podczas spaceru na niekorzyść też dużo łatwiej będzie przykryć dziecko kocykiem w razie potrzeby niż zakładać kurtkę dziecku i ryzykować jego wybudzenie, jeśli akurat będzie ucinać sobie drzemkę. Kocyk do wózka powinniśmy mieć ze sobą zawsze wtedy, gdy wybieramy się z dzieckiem na spacer. Nawet jeśli wydaje nam się, że nie będzie on nam potrzebny, bo pogoda jest sprzyjająca.