Metalowe regały o najbardziej stabilnej konstrukcji, a może tańsza alternatywa, czyli meble z trwałych palet? Jakie sprawdzą się najlepiej w magazynie, w którym składowany jest różnego rodzaju towar? Sprawdź, co brać pod uwagę, decydując się na jakościowe wyposażenie magazynu.

Meble odporne na warunki w magazynie 

Nie da się ukryć, że regały magazynowe nierzadko muszą utrzymywać duży ciężar, powinny być więc stabilne i wytrzymałe. To jednak nie wszystko, ponieważ wymaga się od takich mebli znacznie więcej. O ile nie muszą być estetyczne i dekoracyjne, to muszą być w pełni trwałe i praktyczne. W magazynie panują różne warunki, meble muszą być odporne na działanie wody, wilgoci, wysoką lub niską temperaturę. Co więcej, regały powinny być odporne na zabrudzenia różnego rodzaju, odporne na korozję oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Wiadomo przecież, że w magazynie narażone są na zabrudzenia kurzem, pyłem i różnego rodzaju substancjami, takimi jak oleje czy smary.

Regały odporne na mechaniczne uszkodzenia

Aby regały magazynowe mogły służyć w swojej doskonałości przez wiele lat, powinny być wykonane z najlepszej jakości konstrukcji, na przykład z metalu. Dzięki temu półki i pozostałe elementy są całkowicie odporne na uszkodzenia mechaniczne, w tym na pękanie, zarysowania, ścieranie czy odbarwienia. Półki regałowe nie mogą uginać się pod ciężarem towarów ani tym bardziej łamać. Muszą być odporne na intensywną eksploatację.