Otwarte Kadzie

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Aktualności

7 pomysłów na korzystanie z resztek włóczek

Szaliki i czapki z resztek włóczek

Kiedy zostają Ci resztki włóczek po dużej robótce, na przykład sweterku czy poncho, nie wyrzucaj ich! Zmniejszając ilość odpadów, zyskujesz nie tylko satysfakcję z dbania o planetę, ale też gratkę dla siebie. Tym sposobem koniec z niepotrzebnym bałaganem na półce – teraz Twoje włóczki znajdą drugie życie. Z resztek włóczek można zrobić na przykład szaliczki lub czapki.

Szaliki z resztek włóczek są niesamowicie modnym dodatkiem. Każdy wzór jest unikalny, co jednak nie przeszkadza w najmniejszym stopniu – wręcz przeciwnie! Czapki z różnych kolorów włóczek szturmem zdobywają serca miłośników robótek na drutach. Każda z nich jest niepowtarzalna, a co najważniejsze – ciepła i przyjemna dla skóry.

Poduszki z resztek włóczek

Resztki włóczek to nie tylko szaliki czy czapki, ale także poduszki. Chcesz odmienić wygląd swojego wnętrza, lecz brakuje Ci pomysłu? Zrób poduszkę z resztek włóczek! Nie tylko wprowadzisz do swojego domu ciekawy akcent, ale pozwolisz sobie na moment relaksu przy ulubionym hobby. Poduszka z włóczek nadaje się na prezent lub jako element wystroju salonu, sypialni lub pokoju dziecięcego.

Nie ważne, jak dużo posiadasz resztek. Możesz zrobić dużą poduszkę z jednego koloru, lub małą z wieloma odcieniami. Wykorzystując różne techniki, uzyskasz różne efekty końcowe, które z pewnością przypadną Ci do gustu.

Miszmasz z resztek włóczek

Masz dużo różnych resztek włóczek, które nie pasują do siebie kolorami ani fakturą? Wykorzystaj je do stworzenia miszmasza – niekończącej się robótki, do której zawsze można dorzucić kolejny kawałek. Ciekawym przykładem jest 'scrappy blanket’, czyli koc wykonany z różnych kawałków. To wspaniały projekt na długie wieczory, który pozwoli Ci wykorzystać wszystkie resztki.

Tym sposobem każda resztka włóczki znajdzie swoje miejsce. Koc taki może służyć jako narzuta na łóżko, czy też dodatek do wnętrza na kanapie. Każda długa zima stanie się przyjemniejsza z tak ciepłym i kolorowym kocem, który swym wyglądem przypomni Ci o wszystkich projektach, które już skończyłaś.

Zwierzątka z resztek włóczek

Resztki włóczek to także doskonały materiał na zwierzątka dla dzieci. Kreatywność nie zna granic – z pewnością będziesz w stanie stworzyć małe dzieła sztuki z tego, co zostało z Twoich wcześniejszych projektów. Pluszowe misie, króliki, ptaszki, czy lisek z włóczki z pewnością przypadną do gustu najmłodszym. Co więcej, to także doskonały prezent dla tych, których kochasz.

Zwierzątko z włóczki to nie tylko zabawka, ale przede wszystkim pamiątka. Pamiątka po dwóch rzeczach: po wielogodzinnej ręcznej pracy nad stworzeniem misia i po robótce, z której pozostały włóczki użyte do stworzenia pluszaka. Każde zwierzątko jest wyjątkowe, a co ważniejsze – pełne miłości.